.art .photo .kolektiv

imagosilesia.pl .art .photo. kolektivimago_foundation_logo_projekt_na_ciemne_tlo_samo_i_50x50

.art .photo .kolektiv – pierwszy multimedialny projekt kulturalny realizowany w Alternatywnym Domu Kultury KOMITYWA

 

.art .photo .kolektiv to projekt Fundacji Imago Silesia, który skupia kreatywnych fotografów scenicznych oraz wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i wrażliwość, fotografując wydarzenia muzyczne oraz artystów podczas pracy.

 

Fotografia sceniczna to wyjątkowe i niedoceniane zjawisko, które rządzi się własną specyfiką. Fotografowanie aktorów w teatrze lub artystów na scenie daje wielkie możliwości kreatywnego wykorzystania umiejętności i wrażliwości fotografa. Zmienne, trudne warunki panujące podczas artystycznych wydarzeń scenicznych to wyzwanie, któremu można sprostać otrzymując wspaniały efekt końcowy, jakim są fotografie przedstawiające artystów w chwilach ekspresji scenicznej.

.art .photo .kolektiv działa jako kolektyw fotograficzny, skupiający i prezentujący prace swoich członków. Działamy na rzecz rozwoju warsztatu fotograficznego i umiejętności. Oprócz fotografii scenicznej organizujemy także działania umożliwiające bliski kontakt z artystami, zarówno w studiu jak i podczas organizowanych sesji zdjęciowych. Celem projektu jest przede wszystkim profesjonalizacja i ciągłe dążenie do podnoszenia poziomu wykonywanej pracy. Nasze fotografie znajdziecie także na stronie Alternatywnego Domu Kultury KOMITYWA

 

 

Alternatywny Dom Kultury KOMITYWA to działania w sferze kultury i sztuki wraz ze wsparciem dla rozwoju i edukacji o nowych technologiach. Alternatywny Dom Kultury KOMITYWA to projekt realizowany przez Fundację Imago Silesia w wyniku IX edycji konkursu pn. „Lokal na kulturę” organizowanego przez UM Katowice w październiku 2017 r.

Jeśli fotografujesz artystów i dobrze czujesz się na scenie, jeśli chciałbyś/chciałabyś wziąć udział w warsztatach i uczyć się od doświadczonych fotografów, jeśli chcesz prezentować swoje prace i dokumentować życie artystyczne Górnego Śląska – dołącz do nas!

 

Kolektyw prowadzi także działalność edukacyjną. Uczymy fotografii i prowadzimy warsztaty dla fotografów i filmowców, kształtujące kompetencje kluczowe w zakresie nowoczesnego oprogramowania do edycji i postprodukcji obrazu a także warsztaty artystyczne i warsztaty fotografii scenicznej. Alternatywny Dom Kultury KOMITYWA otwieramy dla Was we wrześniu 2018 r., śledźcie nasze postępy na komitywa.org.pl

 

_MG_5318_950x633px

Leo Williams | Dread Zone, fot. Grzegorz Senderowicz

 

projekty fundacji

g3086_500_na_str_imagosilesiaapk_logo_200x120      
Top