Kreatura czyli Kreatywne Laboratorium Animacji

imagosilesia.pl kreatura czyli kreatywne laboratorium animacji

imago_foundation_logo_projekt_na_ciemne_tlo_samo_i_50x50

Projekt z dziedziny animacji społecznej dla Dąbrowy Górniczej

 

Kreatura czyli Kreatywne Laboratorium Animacji to nowy projekt Fundacji Imago Silesia finansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Aktywnie wspieramy rozwój społeczności lokalnych poprzez animację społeczną i doskonalenie liderów zmiany!

 

Misją projektu jest integracja i wspieranie społeczności lokalnej w działaniach na rzecz promocji otwartego sąsiedztwa, oraz twórczego wielopokoleniowego uczestnictwa w kulturze. Projekt zakłada komplet działań integrujący środowiska i grupy społeczne w Dąbrowie Górniczej. Celem projektu jest wykształcenie grupy animatorów społecznych, którzy będą nie tylko biernymi odbiorcami projektu ale jego współtwórcami. Dzięki silnemu zaangażowaniu w realizację projektu lokalnej grupy sąsiedzkiej Wczytani, będzie on generował wartość dodaną tj. tworzenie więzi lokalnych opartych na aktywności, wymianie dóbr kultury i wspólnym twórczym działaniu. Wszystkie aktualności dotyczące projektu można znaleźć na stronie projektu na facebooku – wystarczy kliknąć poniżej. Zapraszamy do udziału w naszych działaniach!

 

13921039_1716830368579710_5729816794793716033_n

 

W ramach działań projekt przewiduje stworzenie „pakietu aktywizacji”, w skład którego wchodzą: ­

 

  • Laboratoria – w formie ­spotkań grupy sąsiedzkiej mające na celu wykształcanie animatorów społeczności lokalnej poprzez udział w warsztatach, wspólne gotowanie, wymianę dóbr kultury, współorganizację działań dla ogółu mieszkańców: Czytanych Pikników Miejskich oraz wystaw.
  • Warsztaty kreatywności – warsztaty projektowe w ramach których powstanie część materiałów promocyjnych.
  • Warsztaty Ex Libris ­- warsztaty projektowania pieczątek do książek dla dorosłych i dzieci, oraz warsztaty fotograficzne przygotowujące do stworzenia wystawy. ­
  • Czytany piknik miejski ­- w formie otwartej imprezy dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej, mający na celu aktywizację artystyczną rodzin, ożywienie centralnej części miasta i zachęcenie do wielopokoleniowego udziału w kulturze. Podczas pikniku proponujemy m. in.; warsztaty ilustratorskie dla dzieci, wielopokoleniowe tworzenie rękodzieła, gry i zabawy integracyjne, warsztaty narracyjne dla dzieci – zajęcia z instruktorami dramy oraz bezpłatną wymianę książek.

 

Projekt jest prowadzony przez Fundację Imago Silesia i finansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, w aktywnej współpracy ze Stowarzyszeniem Civitas z Dąbrowy Górniczej.

 

 

logofio1


20150511095426_1_civitas_20logo

projekty fundacji

g3086_500_na_str_imagosilesiaapk_logo_200x120      
Top