#ngorobiatolepiej

imagosilesia.pl #ngorobiatolepiej

 imago_foundation_logo_projekt_na_ciemne_tlo_samo_i_50x50

#ngorobiatolepiej – projekt wsparcia dla organizacji pozarządowych realizowany w Alternatywnym Domu Kultury KOMITYWA. Po co to robimy? Jesteśmy zwolennikami samoorganizacji i współpracy III sektora, dlatego tworzymy narzędzia rozwoju ngo

#ngorobiatolepiej to akcja społecznościowa i portal dla organizacji pozarządowych. Projekt należy do grupy projektów autorskich prowadzonych przez Fundację Imago Silesia.  Dzięki wsparciu otrzymanemu w 9 edycji Konkursu FIO w 2018 r. i dofinansowaniu projektu #ngorobiatolepiej przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego możemy przeprowadzić szereg działań skierowanych bezpośrednio do organizacji pozarządowych. Celem projektu jest dostarczenie ngo sprawnego i darmowego narzędzia promocji swojej działalności oraz stworzenie sieci organizacji pozarządowych. Będziemy także edukować w zakresie prawnym (szczególnie ważne kwestie to prawo autorskie i licencje), w zakresie promocji własnej działalności (od zarządzania wizerunkiem organizacji po kwestie związane z prowadzeniem skutecznej kampanii medialnej) oraz w zakresie wykorzystania wolnego oprogramowania w pracy organizacji pozarządowych i w przygotowywaniu materiałów multimedialnych. 

Projekt służy wielotorowo celowi nadrzędnemu jakim jest profesjonalizacja i promocja działalności organizacji pozarządowych oraz łączeniu sektora ngo z biznesem, sferą nauki i instytucjami poszukującymi solidnych partnerów spełniających wymagania projektu. Portal #ngorobiatolepiej jest uniwersalną i darmową platformą promocji, komunikacji i edukacji przeznaczoną dla organizacji pozarządowych z całej Polski. Narzędzie daje ogromne możliwości promocji projektów i działań, pozwala na znalezienie sponsora lub partnera w sieci organizacji pozarządowych.

  • Sieci organizacji pozarządowych wzmacniają ich pozycję na rynku, pozytywnie wpływają na działalność organizacji a także umożliwiają i promują współpracę w ramach podejmowanych działań, co skutkuje lepszą ich koordynacją oraz dostępem do szerokiej oferty crowdsourcingowej i zasobów partnerów.
  • Projekt wprowadza certyfikowany znak jakości przyznawany zgodnie z ustaloną i jawną procedurą. Znak w ramach projektu będzie promował organizacje jako odpowiedzialnego partnera dla biznesu i instytucji samorządowych.
  • Projekt wprowadza sprawne narzędzie do poszukiwania partnerów w projektach, przeznaczone dla organizacji pozarządowych, biznesu oraz instytucji i samorządów. To także uniwersalna wizytówka organizacji oparta na zrealizowanych projektach.

 

 

g3086_500_na_str_imagosilesia

 

Można już zgłaszać swoje zrealizowane projekty do portalu poprzez formularz zgłoszenia, prezentacja projektów w bazie jest bezpłatna i bardzo przydatna dla organizacji pozarządowych, które szukają wsparcia dla kolejnych projektów lub chciałyby pokazać swój dorobek. Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji zapraszamy także na stronę #ngorobiatolepiej na facebooku.

Bardzo ważnym elementem portalu jest dla nas możliwość łączenia organizacji w działaniu, dlatego też portal jest platformą społecznościową zbudowaną w oparciu o technologię BuddyPress, każdy (niezależnie od zgłoszenia projektu) może założyć konto społecznościowe w portalu, wystarczy zarejestrować się by łatwiej szukać partnerów do działań.

 

projekty fundacji

g3086_500_na_str_imagosilesiaapk_logo_200x120      
Top