Start portalu #ngorobiatolepiej.pl

imagosilesia.pl #ngorobiatolepiej

imago_foundation_logo_projekt_na_ciemne_tlo_samo_i_50x50

Jesteśmy zwolennikami samoorganizacji i współpracy III sektora, dlatego tworzymy narzędzia rozwoju ngo

 

Po wielu miesiącach intensywnej pracy nad portalem dla organizacji pozarządowych z radością ogłaszamy początek działalności! Wraz z uruchomieniem narzędzia jakim jest portal startujemy także z akcją #ngorobiatolepiej, która ma promować aktywnie działające organizacje pozarządowe z całego kraju.

#ngorobiatolpiej to projekt autorski prowadzony przez Fundację Imago Silesia. Celem projektu jest dostarczenie ngo sprawnego i darmowego narzędzia promocji swojej działalności oraz stworzenie sieci organizacji pozarządowych. Uniwersalna, darmowa platforma internetowa dostępna dla wszystkich jest także platformą sieciową ngo oferując nie tylko promocję ale i możliwość profesjonalizacji działań oraz dostęp do wiedzy.

 

 

g3086_500_na_str_imagosilesia

 

 

Projekt służy wielotorowo celowi nadrzędnemu jakim jest profesjonalizacja i promocja działalności organizacji pozarządowych oraz łączeniu sektora ngo z biznesem, sferą nauki i instytucjami poszukującymi solidnych partnerów spełniających wymagania projektu. Portal #ngorobiatolepiej jest uniwersalną i darmową platformą promocji, komunikacji i edukacji przeznaczoną dla organizacji pozarządowych z całej Polski. Narzędzie daje ogromne możliwości promocji projektów i działań, pozwala na znalezienie sponsora lub partnera w sieci organizacji pozarządowych.

Dla grantodawców projekt oferuje łatwy sposób znalezienia solidnego partnera społecznego, możliwość sprawdzenia działalności organizacji i zrealizowanych projektów.

Dla organizacji pozarządowych projekt oferuje możliwość szerokiej promocji własnych działań, posługiwania się znakiem jakości #ngorobiatolepiej oraz łatwy sposób szukania partnerów do projektów dzięki sieci organizacji.

Nadrzędnym celem projektu jest profesjonalizacja w sektorze ngo osiągana poprzez łatwy dostęp do oferty edukacyjnej i szkoleniowej, promocję dobrych praktyk w sektorze i działania edukacyjne na rzecz profesjonalizacji.

Można już zgłaszać swoje zrealizowane projekty do portalu poprzez formularz zgłoszenia, prezentacja projektów w bazie jest bezpłatna i bardzo przydatna dla organizacji pozarządowych, które szukają wsparcia dla kolejnych projektów lub chciałyby pokazać swój dorobek. Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji zapraszamy także na stronę #ngorobiatolepiej na facebooku.

Bardzo ważnym elementem portalu jest dla nas możliwość łączenia organizacji w działaniu, dlatego też portal jest platformą społecznościową zbudowaną w oparciu o technologię BuddyPress, każdy (niezależnie od zgłoszenia projektu) może założyć konto społecznościowe w portalu, wystarczy zarejestrować się by łatwiej szukać partnerów do działań.

 

projekty fundacji

g3086_500_na_str_imagosilesiaapk_logo_200x120      
Top