Zespół Fundacji Imago Silesia to doświadczeni specjaliści z dziedziny kultury, organizacji pozarządowych, nowych mediów oraz filmu i fotografii.
Mateusz Solecki urodzony w 1983 roku w Tychach. W latach 2005-2007 student Wyższego Studium Fotografii – Akademia Fotografii Artystycznej przy Wrocławskich Szkołach Fotografii. Od 2007 roku studiował Realizację Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografię na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego w Katowicach. Autor zdjęć do filmów krótkometrażowych oraz dokumentalnych. Współpracował z TVP Katowice oraz realizował filmy reklamowe m.in. w kampani Nestafe Dolce Gusto przy współpracy z agencją Netizens. Autor filmów górskich m.in. nagrodzonego na Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju filmu „Rynna Śmierci”. Spełnia się przy pracy z fotografią, szczególnie teatralną, co zaowocowało współpracą m.in. z Operą i Filharmonią Podlaską, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Rozrywki w Chorzowie oraz Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Członek i założyciel kolektywu twórczego Zero Gravity Studio, zajmującego się realizacją obrazu filmowego i fotografii. Współtwórca (jako operator) projektu filmu dokumentalnego SLAVDOM, opowiadającego o niezwykłym świecie kultury Hucułów. Od 2014 roku członek zarządu Fundacji Imago Silesia. Od 2017 r. prezes zarządu Fundacji Imago Silesia.


mateusz.solecki@imagosilesia.pl

Grzegorz Senderowicz absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wieloletni nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie w II Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu. Członek Stowarzyszenia Amnesty International, aktywny działacz na rzecz praw człowieka oraz edukator. W 2010 roku nominowany do nagrody „Osobowość Edukacji 2010 roku” przyznawanej przez wydawnictwo Wolters Kluwer oraz miesięcznik Dyrektor Szkoły za pracę na polu promocji i edukacji dotyczącej praw człowieka. W latach 2012-2014 wiceprezes stowarzyszenia Centrum Działań Niekonwencjonalnych Pro­-Kulturamedia, animator kultury, organizator i pomysłodawca Śląskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej, którego pierwsza edycja odbyła się w dniach od 1 do 5 października 2012 roku w pięciu miastach województwa śląskiego. Współautor (jako członek interdysyplinarnej grupy twórczej ­ Przestrzeń Słowa) wielu publikacji z dziedziny kultury, historii oraz antropologii społecznej, m. in. „Flâneur na moście” oraz „Świat po Harrym Potterze”. Wieloletni współtwórca Pisma Klubu Myśli Humanistycznej w Zabrzu „Po­Mysł”, oraz współorganizator cyklicznych sesji popularnonaukowych. Zawodowy fotograf, skupiający się w swojej pracy na fotografii muzycznej. Pomysłodawca inicjatywy Centrum Działań Niekonwencjonalnych łączącej Katowice oraz Lublin w aktywnej wymianie kulturalnej, uczestnik seminarium Kultura i Rozwój organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Obywatele Kultury w 2011 roku w Bydgoszczy pod hasłem „Miasto kultury czy miasto kulturalne? Kultura jako płaszczyzna mobilizacji społecznej i obywatelskiej w polskich metropoliach” gdzie prezentował ideę rozwoju niezależnych sieci kultury. Współorganizator niezależnego festiwalu alternatywy muzycznej Punk Not Zgred Fest w 2012 roku. Fotograf muzyczny, członek i założyciel kolektywu fotograficznego Zero Gravity Studio. Prowadzi warsztaty fotografii scenicznej, szkolenia z zakresu pozyskiwania środków europejskich, funduszy krajowych i prowadzenia projektów. Specjalizuje się w szkoleniach dotyczących praw autorskich i licencji a także nowoczesnych narzędzi informatycznych opartych na crowdsourcingu wiedzy i umiejętności społeczności (GNU/Linux, WordPress, Drupal, Gimp, Kdenlive). Od 2014 r, członek zarządu Fundacji Imago Silesia.


grzegorz.senderowicz@imagosilesia.pl

Wróć