Komunikacja władzy – szkolenie dla rzeczników prasowych

imagosilesia.pl Szkoleniaimago_foundation_logo_projekt_na_ciemne_tlo_samo_i_50x50

Zapraszamy do udziału w szkoleniu dla samorządowców i rzeczników prasowych. Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą konkretne umiejętności, poznają dobre praktyki w zakresie stosowania prawa prasowego, nauczą się tworzyć kampanie informacyjne o spójnej treści i przesłaniu. Nasi wykładowcy są najlepszymi specjalistami w zakresie prawa prasowego, komunikacji oraz budowania społeczności wokół działalności instytucji.

Na zdjęciu prezydent USA Lyndon Johnson przyjmuje w gabinecie owalnym, przywódcę czarnoskórej mniejszości w USA, promotora zniesienia segregacji rasowej i laureata pokojowej  Nagrody Nobla – Marina Luthera Kinga. Fotografię tę wykonał w 1966 roku  pierwszy stały fotograf prezydenta USA – Yoichi R. Okamoto, zwany „Oke”.

kominikacja_wladzy_SLIDER_DO_WPISU_OBRAZ1

Lyndon Johnson i Martin Luther King w gabinecie Białego Domu, fot. Yoichi R. Okamoto 18 marca 1966 r.

To słynna fotografia,  bezpretensjonalnie uczciwe oko kamery i talent dokumentalisty ukazały kontrast pomiędzy starą, zmęczoną i pełną rezerwy władzą a przywódcą ruchu społecznego nieposłuszeństwa, zaangażowanym i aktywnym działaczem obywatelskim. Więcej jest takich fotografii wykonanych przez Okamoto w tamtym czasie. Na wielu z nich prezdent Johnson wygląda na bardzo starego, znużonego i zdecydowanie lekceważąco traktującego rozmówców człowieka. Wybrana przez nas fotografia jest po prostu jedną z „mocniejszych”. Stając się wręcz ikoną złego stylu w zarządzaniu własnym wizerunkiem jest także doskonałym przykładem „jak tego nie robić?”.

Po wyborach samorządowych jesteśmy w punkcie startu dla samorządów terytorialnych gmin i powiatów, to punkt „zero” dla nowowybranych urzędników samorządowych – dla tych nowych okazja do rozpoczęcia budowania swojego wizerunku medialnego z czystym kontem; dla wybranych ponownie do rozpoczęcia świadomego zarządzania własnym wizerunkiem.

Stąd potrzeba stałego szkolenia kadry zarządzającej wizerunkiem medialnym, rzeczników prasowych burmistrzów, prezydentów miast, starostów i kadry zarządzającej instytucjami miejskimi (naczelników wydziałów, dyrektorów PUP, jednostek organizacyjnych Pomocy Społecznej oraz Instytucji Kultury). Szkolenie w kwestiach związanych z fotografią, wideo a także prawem prasowym i prawami autoskimi. Podnoszenie swoich kompetencji w tym zakresie jest szczególnie ważne.

Komunikacja władzy – szkolenie dla samorządowców i rzeczników prasowych

Zapraszamy Państwa na szkolenie organizowane przez Fundację Imago Silesia we współpracy z Kancelarią Parawną Ring z Katowic. Co zrobić aby władza nie prezentowała lekceważącej i znudzonej postawy wobec swojego otoczenia?

Naturalnie niezbędny jest specjalista budujący spójne i przemyślane komunikaty, prezentujące zarówno informację jak i odpowiedni przekaz społeczny. Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą konkretną wiedzę z zakresu prawa prasowego i budowania komunikatów oraz zasad planowania kampanii informacyjnych.

Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą konkretne umiejętności praktyczne, poznają dobre praktyki w zakresie stosowania prawa prasowego, nauczą się tworzyć kampanie informacyjne o spójnej treści i przesłaniu. Nasi wykładowcy są najlepszymi specjalistami w zakresie prawa prasowego, komunikacji oraz budowania społeczności wokół działalności instytucji.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia na szkolenie przyjmujemy do 2 lutego 2015 r., szkolenie odbędzie się  lutego 2015 r, w Katowicach (w godzinach od 10.00-17.00). Cena szkolenia to 780 PLN/os netto (obejmuje praktyczne zajęcia z ekspertami oraz obiad wliczony w cenę.) Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz kontaktowy (wystarczy klinkąć w ten link). Skontaktujemy się z Państwem telefonicznie by potwierdzić szczegóły zgłoszenia.

Imago Silesia team

projekty fundacji

g3086_500_na_str_imagosilesiaapk_logo_200x120      
Top